פרשנות ממצאי בדיקה קלינית + ממצאי הדמיה ( ועדה עליונה ) - פורום משרד הבטחון - נכי צה"ל

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:39, 24 ביולי 2014

  שלום רב הנני נכה צהל מוכר על פגימה בעמו"ש מותני 20% , עם פגיעה שורשית 5%. ערערתי לועדה עליונה , ועל סמך חוות דעת נירולוג , ואורטופד שקבעו בחוות דעתם 10% פגיעה ניורולוגית. בהופעתי בועדה ציינתי את העובדה שישנם הפרעות קלות ב"ה בהליכה או בעמידה , ומכיוון שהבדיקה ע"י הועדה המחוזית והעליונה נעשית בחדר קטו, וגם מוגבלת בזמן . אזי יש להתייחס לכך בנוסף לחוות הדעת שצרפתי. הועדה לא קיבלה את הטענה והשאירה את הנכות כפי שנקבעה , 5% סעיף 32 7 א. לאור האמור רציתי לשאול האם ישנה עילה לתביעה למחוזי , ואם יש סיכוי . באם כן , מה עלות ייצוג ע"י תודה רבה ובשורות טובות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  10:31, 12 באוגוסט 2014

  דני שלום
  כדי להעריך סיכויי הערעור למחוזי יש לעיין בחווה"ד והתעוד הרפואי מטעמך, ובפרוטוקול הועדה הרפואית העליונה.
  ניתן לתאם פגישה ואז אשתדל לתת לך הערכה באשר לסיכוייך.

  תגובה
 • 12:44, 13 באוגוסט 2014

  עו"ד תמר תודה !
  לפני הגעתי אלייך , אני ממתין לפגישה עם הנירולוג שנתן לי את חוו"ד , ע"מ לשאול את דעתו.
  ברשותך שאלת הבהרה :
  ההבדל בין סעיפי הנכות בעניין : 5% פגעיה שורשית קלה ללא הפרעה בהליכה או בעמידה , או , 10% פגיעה שורשית קלה עם הפרעה בהליכה או בעמידה . כלומר בשניהם מדובר על הפרעה קלה כאשר השוני הוא בעניין ההפרעה שמתקיימת או לא מתקיימת בהליכה או בעמידה.
  ולכן אני שואל , הרי חדר הבדיקה הוא קטן במרחב , והבדיקה נערכת בזמן מתוחם . אזי איזה כלים יש לרופאי הועדה לקבוע אם ישנה הפרעה המקנה 10% ( מאשר לסמוך על תלונות הנכה בחיי היום -יום , בנוסף על חוו"ד ניורולוג שמסתמך על בדיקות אוביקטיביות וקליניות ).
  והשאלה , האם כאשר עומדים בפני חברי הועדה כלל הנתונים שהצגתי , מחובתה לתת אמון בתלונות הנכה , או שמחובתה לשלחו לבדיקה אוביקטיבית ( אם קיימת ) לבדוק את תלונות הנכה .
  אודה להתיחסותך

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  13:20, 13 באוגוסט 2014

  דני שלום
  הבעיה שאתה מציין אכן קיימת, ואף עלתה לדיון בביהמ"ש. ביהמ"ש פסק שבגלל מגבלות חדר הבדיקה על הועדה לקחת בחשבון את תלונות הנכה ואת התאמתן לממצאים הקליניים בבדיקתה ולבדיקות העזר. הועדה יכולה וצריכה להתייחס גם לממצאי בודקים אחרים. בסופו של דבר זה ענין של סבירות ושל הנמקה.

  תגובה
 • 13:41, 13 באוגוסט 2014

  צהריים טובים , ותודה
  עו"ד תמר , אני מסיק מדברייך ואנני משפטן שהכל עניין של פרשנות , כאשר מדובר בקביעה רפואית . ואני מנחש שדעת הועדה העליונה היא שתקבע , ואולי בית המשפט לא יתערב בעניין.
  האם קו מחשבתי נכון ואולי אין סיכוי לערער לבית המשפט ( שלא מתערב בקביעות רפואיות )
  אני עדיין אפעל מול הניורולג שלי ע"מ לקבל את חוות דעתו.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

  עו"ד תמר סיון,מנהל הפורום

  14:24, 13 באוגוסט 2014

  אכן, ביהמ"ש ממעט להתערב בהחלטות הועדה הנסמכות על ממצאים ושיקולים רפואיים. לעיתים ניתן לשכנע את ביהמ"ש להתערב, למשל כשכמות הבדיקות של רופאים אחרים שמצאו ממצאים שונים היא רבה. כאמור, כל מקרה לגופו, וצריך לבדוק את התיק שלך ואת נסיבותיו.

  תגובה
 • 17:03, 13 באוגוסט 2014

  תודה רבה !
  אמתין לפגישה עם הניורולוג , לדעתו בעניין.
  בעל אופן , בשלב זה מודה על התייחסותך.
  יישר כח!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תמר סיון

מנהל הפורום: עו"ד תמר סיון

בוגרת אוניברסיטת ת"א במשפטים (LLB), בהצטיינות, וחברת לשכת עוה"ד משנת 1989. בוגרת השתלמויות מקצועיו
למידע נוסף

053-9378372 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בשאלות הנוגעות לזכויותיהם של נכי צה"ל ומשרד הבטחון, נפגעי טרור ומשפחות שכולות, כולל תביעות להכרה במשרד הביטחון, בפני ועדות רפואיות ומימוש זכויות בלשכות השיקום - במקרים של פציעה, מחלה או החמרת מצב, כולל ערעורים בועדות רפואיות, ביטוח לאומי ובבתי משפט.