תאונת שרשרת מי הנהג האחראי לפיצוי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אסיה

  נשלח ע"יאסיה 10:44, 20 במרץ 2012

  בוקר טוב, חברת הביטוח של הרכב שפגע ברכבי מאחור מסרבת לשלם את דמי תיקון הרכב וכנ"ל חברת הביטוח של הרכב האחרון בתאונת השרשרת. איזו חברת ביטוח אני אמורה לתבוע שוב על הנזק שנגרם לרכב? תודה ויום טוב

  השב
 • 12:01, 20 במרץ 2012

  אסיה,
  עלייך לתבוע את הרכב שפגע בך. אם לטענתו הוא נהדף על ידי רכב שפגע בו מאחר, הוא ישרשר את התביעה.
  בהצלחה

  תגובה
 • 20:43, 15 בפברואר 2017

  ישנה אפשרות לראות את לשון החוק?

  תגובה
 • 14:36, 20 במרץ 2012

  תודה רבה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.