נזילות חוזרות בבית המגורים - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ענבר

  נשלח ע"יענבר 13:31, 21 באפריל 2012

  שנה שעברה היה נזק בצינור מתחת לרצפת הבית שגרם לנזילה. הגיע איש מקצוע מאושר ואבא שלי שילם רק חצי מהחשבון הגבוה של המים באותו החודש שעלינו על הבעיה, משום שחברת המים זיכתה אותו בהשתתפות מצידה. לפני חודש זה קרה שוב והגיע אותו אינסטלטור מהפעם הקודמת. הוא טען שזו לא אותה הפגיעה וכי יש 30 ס"מ הפרש בין שני הנזקים. הנזק תוקן. אבל החשבון האחרון של 2000 (!) ש"ח לא הי זכאי להשתתפות. הסיבה הייתה לפי חברת המים שהסיוע ניתן רק פעם אחת. אנחנו גרים בשכונה יחסית חדשה בב"ש(הבית שלנו קיים לדעץי 16 שנה) עוד 3 בתים ברחוב שלנו סבלו מנזק דומה ולצערי כל הסיפור כנראה קשור לעובדה שהקבלן השתמש בחומר לא איכותי בצנרת. השאלה שלי מה ניתן לעשות ולאן לפנות? לצערי אני מאמינה שכאלה נזקים ישובו לקרות. תודה רבה, ענבר

  השב
 • 04:27, 24 באפריל 2012

  ענבר,
  תקופת האחריות לצנרת על חוק כבר חלפה, וגם תקופת ההתיישנות לתביעה, שהינה בדרך כלל 7 שנים, כך שסיכויי תביעה נגד הקבלן הינם נמוכים מאוד.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.