מה ביטוח חובה מכסה? - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 23:05, 1 ביולי 2012

  עברתי תאונת דרכים, הרגל שלי התרסקה ועברתי ניתוח. אני כבר חודשיים סגור בבית בין ארבע קירות, למעט יציאות שנעשות בקושי רב לצרכים רפואיים. ממה שקראתי אני מבין שביטוח חובה מכסה אובדן השתכרות. העניין שאני לא עובד ולא עבדתי בתקופה לפני התאונה. נניח לצורך העניין שאדם לא מעוניין לעבוד, אלא לטייל ולהתבטל כל היום. אם יש לו את היכולת ואת האמצעים לעשות את זה, זאת זכותו. השאלה שלי איזה פיצוי אם בכלל אקבל על כך שאני לא יכול לזוז מהבית? אדם אחר שעובד, יתכן ויקבל פיצוי הן על עוגמת הנפש והן על אובדן ההשתכרות. אני חושש שאני אקבל רק על עוגמת הנפש, החופש שלי לא שווה כלום?! (אני מציין רק שאני לא מרמה אף אחד, ולא מקבל קצבאות מביטוח לאומי וכו') טרם פניתי לעו"ד על מנת שיטפל בתיק, לכן אני שואל באופן כללי כאן. תודה מראש על התשובות

  השב
 • 08:43, 2 ביולי 2012

  שי,
  המבחן הוא לא רק אובדן השתכרות בפועל, אלא גם פגיעה ביכולת השתכרות עתידית, בהתחשב בהרבה פרמטרים, כגון שכר ממוצע במשק, השכלתך, שיעור נכותך וכו.

  תגובה
 • 16:02, 2 ביולי 2012

  תודה עו״ד ארז שניאורסון

  מה שכתבת ידוע לי. השאלה שלי האם מבחינה משפטית החופש שלי לא שווה כלום, מלבד הפן של עוגמת נפש?

  שוב,
  אדם שעובד היה ככל הנראה מקבל פיצוי הן על אובדן השתכרות (אני לא מתכוון לעתידי, אלא עד כה) והן על עוגמת הנפש.
  ובנוסף יבדקו אובדן כושר עבודה עתידי.
  אני חושש שאני אקבל אך ורק על עוגמת הנפש, ואני שואל שוב, החופש שלי לא שווה כלום?
  אדם עובד מקבל בתמורה שכר לעבודתו.
  אני שאני לא עובד מקבל בתמורה את היכולת לטייל ולהנות מתי ואיך שבא לי, ולא להיות סגור בין ארבע קירות כמו שאני עכשיו.

  תגובה
 • 16:34, 2 ביולי 2012

  שי,
  החופש לא מתומחר, תביעות נזיקין, כולל עקב תאונת דרכים, לא בנויות כך. בתחשיב נזק יש ראשי נזק רבים. במשרדנו אנחנו כמובן מגישים בכל תיק תחשיב נזק שמביא לידי ביטוי את כל נזקי הלקוח/התובע, שניתן על פי הדין הישראלי לקבל עבורם פיצוי. כמובן שהפורום נועד לשאלות כלליות, ולא ניתן כאן לקחת נתונים ספציפיים, לערוך תחשיב נזק, וגם להושיב שופט שיחליט מה הוא מקבל מתוך התחשיב.

  תגובה
 • 18:16, 2 ביולי 2012

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.