תביעת צד ג' - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 13:56, 27 באוגוסט 2012

  רכב פגע בי באופנוע ונגרמו שברים בפלסטיקות ועוד כמה בעיות בהגה רציתי לדעת אם אני מביאה שמאי שמעריך את הנזק והביטוח מאשר א.באיזה דרך הם משלמים (העברה או צ'ק) ב.האם אני יכולה לבחור שלא לתקן את כל הנזק או לא לתקן בכלל ולמכור את הקטנוע כמו שהוא תודה מראש

  השב
 • 22:15, 22 בספטמבר 2012

  בדר״כ הפיצוי בהמחאה אך יש חברות שמעבירות את הפיצוי בהעברה בנקאית/תלוי בחברה

  הינך יכולה לקבל דוח שמאי רכב מורשה ולהגיש את התביעה על בסיס הערכתו ללא כל מחויבות לתיקונו, חברות הביטוח במצב זה נוטות להתחמק מתשלום המים

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.