נזק למבנה ורכוש - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • MIL

  נשלח ע"יMIL 16:51, 28 באוגוסט 2012

  שלום בזמן שהות בחו"ל, עקב פיצוץ צינור אצל השכנים היתה לנו הצפה בדירה, עם נזק לקירות טחב ועובש ונזק לתכולה. למרות שיש לנו ביטוח מבנה ותכולה , חברת הביטוח טוענת שהנזק לא נגרם מצנרת שלנו לכן אנו לא זכאים לפיצוי. לשכן אין ביטוח צד ג האם הם יכולים להתנער מהנזק למרות שזהו בנין משותף?

  השב
 • 18:35, 5 בספטמבר 2012

  שלום רב,
  צריך לבדוק את הפוליסה הספציפית, האם כוללת כיסוי ביטוחי לחדירת מים מבחוץ.
  אם תרצו, אוכל לעיין בפוליסה, ניצן להעבירה למשרדי במייל

  תגובה
 • 08:33, 6 בספטמבר 2012

  שלום חברת הביטוח היא אחוד ישיר מגדל
  מצ"ב קישור לפוליסה באתר שלהם
  http://www.ihud-yashir.co.il/He/apartment/mivne/Pages/mivne.aspx

  תודה רבה
  על הבדיקה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.