נזק לרכב צד ג' - עזרה דחופה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 12:10, 9 באוקטובר 2012

  שלום רב, במהלך עבודתי עברתי תאונת דרכים עם רכב המעסיק. התאונה ארעה באשמתי. חברת הביטוח של הרכב הפוגע פנתה למעסיק שלי והתברר שלא היה ביטוח צד ג' לרכב עליו נסעתי. המעסיק סרב לשלם והפנה אותם אליי כיוון שאני נהגתי ברכב. האם עליי לשלם את הנזק שנגרם לרכב צד ג'? נכון שהתאונה ארעה באשמתי אבל האם המעסיק לא מחוייב לעשות ביטוח לרכבים שבשימוש העובדים? אודה על עזרתכם

  השב
 • 20:50, 16 באוקטובר 2012

  יורם,
  התשובה אינה חד משמעית. ביטוח צד ג' אינו חובה. יש לבדוק את ההסכם שלך עם המעסיק בכל הנוגע לרכב, אם קיים כזה הסכם. מחד, אתה כמובן תטען שעל המעסיק לשלם את הנזק מכיוון שהתאונה היתה במהלך עבודתך ומאידך, המעסיק כמובן טוען שהיה עליך להיזהר. במקומות רבים מקובל שיש ביטוח והעובד משלם את ההשתתפות העצמית.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.