ביטוח עזרה דחוף - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 21:01, 10 בנובמבר 2012

  שלום עשיתי תאונה לפני חצי שנה והיה לי לפני התאונה ביטוח תאונות אישות ועשיתי עוד ביטוח אחרי התאונה ובפוליסה יש לי נכות מהעבודה ועכשיו קבעו לי נכות מהעבודה אני זכאי לקבל מהביטוח השני שעשיתי אחרי התאונה ואחרי זה קבעו לי אחוזי נכות זכאי?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:29, 11 בנובמבר 2012

  בלי לראות את הפוליסה שלך, קשה לענות בוודאות, אבל רוב מוחלט של פוליסות הביטוח קובע את הזכאות לכספים על פי מועד התאונה שגרמה לנכות.
  בדוק, בפרוטוקול של הבדיקה שקבעה לך נכות מהעבודה, על מה קיבלת נכות. האם הנכות היא על התאונה או על אירוע מאוחר יותר. אם הנכות היא מאירוע מאוחר יותר, תוכל לקבל כסף. צפה לכך שחברת הביטוח תטען שלמרות שהאירוע מאוחר יותר הוא עדיין תוצאה של התאונה ...
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.