חברת ביטוח שלא מכירה בדוח שמאי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • לב

  נשלח ע"ילב 07:47, 10 בדצמבר 2012

  רכבי נפגע קלות מרכבו של שכן שנמצא אשם, נסעה אחורנית מבלי להבחין והתנגש ברכבי, החלפנו פרטים, את הפרטים מסרתי לסוכנת הביטוח שלי וזו שלחה שמאי מכירה לצורך כתיבת דו"ח ושליחתו לחברת הביטוח של השכן , אני מסרתי שני שקים דחויים, אחד למוסך והשני עבור השמאי , הסוכנת טיפלה בטביעה ונמסר לי שהעניין בטיפול , אחרי מספר חודשים החברת ביטוח של השכן קיבלה את הטביעה לגבי הנזק והחזירה שייק לפקודתי עבור המוסך אך לגבי השמאי נמסר לי מהסוכנת שלי שהם מוכנים לשלם רק חלק ולא הכול הסוכנת שלי יעצה לי לרשום שייק פתוח עבור השמאי והיא תגיש בשמי טביעה לעו"ד כנגד החברה, לא ברור לי למה שייק פתוח אבל אני לא מתכוון להשאיר שום שייק פתוח , מה עלי לעשות ? האם לשלם שהרי השארתי לו שייק דחוי ולטבוע עבור התשלום שלא שולם?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  09:28, 10 בדצמבר 2012

  שלום לך לב,
  התשובה של הסוכנת שלך מאוד מוזרה. למה שתשאיר שיק פתוח לשמאי, אם כבר יש לו שיק שלך ?
  אני לא הייתי נותן שום שיק ריק.
  בקש לראות את התשובה הכתובה של חברת הביטוח, כי קשה לי להאמין לסיפור. כשהם משלמים, הדבר האחרון שהם יריבו עליו זה דו"ח השמאי, אלא אם מדובר בשמאי שהגזים לגמרי בשכר הטרחה שביקש.
  נראה לי שעובדים עליך.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.