שאלה על תאונה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ברגמן

  נשלח ע"יברגמן 10:54, 10 בדצמבר 2012

  לפני חודש ימים נפגעתי בתאונה כשעברתי צומת-T בנסיעה ישר ורכב העמד בצומת ורצה לחצות אותו שמאלה התפרץ ממקומו ופגע פי בזמן שחציתי ישר. כתוצאה מהתאונה קיבלתי שבר בירח, המחוזק כרגע באמצעות פלטינה, ולאופנוע נזק משמעותי. המשטרה מן הסתם קבעה שהרכב הפוגע הוא האשם בתאונה, ובסוף החקירה העבירה לי תופס, בו רשומים הפרטים שלי ושל הנהג הפוגע. בתופס לא מופיע כלום על התאונה עצמה או מי אשם ומי נפגע. במשטרה אמרו לי שזה הדף, איתו אני תובע את הביטוח של הנהג על נזקי הרכוש. השאלה לי היא כזאת - מה עלי לעשות ובאיזה סדר? מיותר כנראה לציין שלא מצאתי את עצמי בסיטוציות דומות בעבר. עלי לתבוע את הביטוח שלי ולהעביר להם את פרטי הנהג הפוגע? כיצד חברת הביטוח יידעו שאני אכן הנפגע והאשמה נופלת על הנהג, אם בתופס של המשטרה לא רשום כלום? איזה סכום תיקונים מכסה הביטוח? נניח ואני יודע באיזה מוסך יטפלו לי באופנוע, מי ידעג לתקשורת בינו לבין הביטוח - אני או המוסך עצמו?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  11:12, 10 בדצמבר 2012

  הטופס שקיבלת במשטרה הוא זה שיעזור לך בתביעה נגד הביטוח על נזקי הגוף שנגרמו לך. זה שונה מנזקי הרכוש. בנזקי גוף אתה חייב לתבוע את הביטוח שלך.

  בקש מהמשטרה לעיין בתיק החקירה. כיון שנפגעת פגיעות גוף, כנראה שהיה בוחן משטרה במקום, והוא הכין תרשים ותרשומת שיעזרו לך.

  הביטוח של הנהג האשם, בהנחה שיש לו ביטוח צד ג', יכסה את כל נזקי האופנוע שנובעים מהתאונה. בשביל זה תצטרך להכין חוות דעת של שמאי מטעמך, שמן הסתם כבר הכנת.

  המוסך לא ידאג לך. הוא יבקש שיק דחוי כדי שתוכל לדאוג לעצמך.

  בגלל חוסר הניסיון שלך, אני חושב שכדאי לך לקחת עורך דין.

  אם לא הצלחתי לענות על הכל, אתה מוזמן להתקשר ואענה לך על מה שתרצה, בשמחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.