התנהלות מול סוכן ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • א.מ.

  נשלח ע"יא.מ. 12:06, 10 בדצמבר 2012

  המקרה הוא כזה... פגעו בי ברכב, סך התיקונים + שמאי = לכ 10,000 ש"ח הסוכן המליץ לי לתבוע בתביעות קטנות, שם נגמר התיק בפשרה ע"ס 5,000 ש"ח בלבד. העברתי למוסך את סך התביעה, אבל כעת המוסך והשמאי רוצים את ההפרש ... האם ניתן כעת לבקש מהביטוח להפעיל את הפוליסה בצירוף השתתפות עצמית ? האם ה - 5000 ש"ח הולכים אלי, כאשר במקביל כל העלויות בגין התאונה יכוסו במלואן ע"י הביטוח ? היה לי ביטוח מקיף באותו הזמן ואם לא אוכל להפעילו, אצא שאשלם אלפי ש"ח מכיסי. מה הדרך הנכונה במקרה כזה ?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  13:06, 10 בדצמבר 2012

  שלום א.
  כשאתה תובע את הביטוח המקיף שלך, אתה נותן להם זכות לתבוע את המזיק ולקבל חלק מהנזק בחזרה. לכן, אם תבעת וקיבלת 5000 ש"ח תוכל לתבוע את הביטוח שלך רק על ההפרש בניכוי השתתפות עצמית.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.