שירפה בדירה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יבגני

  נשלח ע"ייבגני 14:34, 11 בדצמבר 2012

  פרצה שריפה בדירה השכורה שבה מתגורר אבא שלי,על פי הדוח של מכבי אש-כתוצאה מקצר חשמלי במזגן,אבא נשאר בלי מזגן בדירה,נגרם נזק גם לשכנים התברר שלדירה אין ביטוח.בעל הדירה אמר לאבא שלי שהוא ישלם על השיפוץ. מי אמור לשאת בהוצאות השיפוצים?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  22:30, 11 בדצמבר 2012

  בעל הנכס הוא שאחראי לנזק שנגרם ממנו. אם המזגן שייך לבעל הבית, אז בעל הבית יצטרך לשלם אלא אם הוא יוכיח שאבא שלך גרם לכך שיהיה קצר במזגן בגלל שעשה מעשה שגרם לקצר.
  הנזק מתבטא בשיפוצים בדירה ובכל דבר שקרה למי שגר בה ולמי שהיה שכן ונפגע.
  כדאי גם לבדוק בהסכם השכירות של אביך. יש בעלי דירות שמחתימים את הדייר על כך שהדייר אחראי לכל מה שיקרה בדירה, לא חשוב מה הסיבה. אם יש סעיף כזה, אביך צריך לטכס עצה איך להתמודד עם זה.
  עוד דבר: ייתכן שלשכנים יש ביטוח משלהם. הביטוח שלהם ישלם להם, אבל הוא עלול לתבוע את אביך או את בעל הבית שלו כגורמי הנזק, בתביעה שנקראת "תביעת שיבוב".

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.