תאונות אישיות - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אליזבט

  נשלח ע"יאליזבט 20:28, 12 בינואר 2013

  יש לי פוליסת ביטוח תאונות אישיות. נפלתי שברתי את עצם צואר הירך.ביטוח לאומי קבע לי אחוזי נכות מסוימים לצמיתות.שלחתי המסמכים לחב' ביטוח והיא מזמנת אותי לבדיקת רופא מטעמה. האם היא רשאית להתעלם או לערער על קביעת הנכות של המוסד לביטוח לאומי ?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  09:01, 13 בינואר 2013

  שלום אליזבט
  התשובה נמצאת באותיות הקטנות של הפוליסה שלך. ישנן פוליסות שקביעת הביטוח הלאומי מחייבת, וישנן פוליסות בהן חברת הביטוח ממנה מומחה מטעמה.
  חברת הביטוח אינה מערערת על קביעת המוסד לביטוח לאומי, אבל אם כתוב בפוליסה שהנכות לעניין התגמולים תיקבע על ידי מומחה של הביטוח, אז ככה הם ינהגו.
  שימי לב - לעיתים כתובות שתי האופציות, ולעיתים גם תוכלי להביא חוות דעת מומחה שלך, ואז התנהלות נכונה מול הביטוח יכולה לחסוך לך את הסיכון שבפנייה למומחה של הביטוח, שמטבע הדברים ירצה לתת לך נכות קטנה יותר.
  אם תעבירי אלי את צילום הפוליסה בפרטי, אשמח להסתכל עליו ולהיות יותר ספציפי.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.