הסכם פשרה שלא באישורי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ח.א.

  נשלח ע"יח.א. 17:34, 7 במרץ 2013

  שלום, לפני כמה חודשים קרתה תאונה כשאני וצג' יצאנו מחניה ברוורס, לי אין נזק לצג' נזק גדול. חב' הביטוח שלי דחתה את תביעת השיבוב של צג ואח"כ קיבלנו תביעה משפטית בה הצדדים הגיעו לפשרה על פיה אני נאלצת לשלם את ההשתתפות העצמית. שאלתי היא האם חב הביטוח שלי ובא כוחה יכולים לפעול לפשרה מבלי אישור / יפוי כח ממני ? והאם ניתן לבטל את הסכם הפשרה מכיוון שאינני אשמה בתביעה ? (צג טען שראה אותי יוצאת ברוורס ולמרות זאת לא עצר והנזק הגובה שלו עשוי להעיד על מהירות הנסיעה שלו, לי יש חיישני רוורס מצלמת רוורס ובדקתי אפשרות הנסיעה לאחור) תודה רבה .

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:42, 7 במרץ 2013

  ח.א. יקרה,
  לחברת הביטוח אסור לשלם תגמולי ביטוח בלי שהיא מודיעה לך מראש על כך, ומבקשת את עמדתך. אם היא עשתה כן, את יכולה לטעון שאינך חייבת לשלם את ההשתתפות העצמית.
  מקור: חוק חוזה הביטוח, סעיף 68
  "בביטוח אחריות רשאי המבטח - ולפי דרישת הצד השלישי חייב הוא - לשלם לצד השלישי את תגמולי הביטוח שהמבטח חייב למבוטח, ובלבד שהודיע על כך בכתב למבוטח 30 ימים מראש והמבוטח לא התנגד תוך תקופה זו"
  מפתיע, נכון?
  נסי את הטיעון הזה. הוא עובד.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.