• 7 במרץ 2013

    הסכם פשרה שלא באישורי

    שלום, לפני כמה חודשים קרתה תאונה כשאני וצג' יצאנו מחניה ברוורס, לי אין נזק לצג' נזק גדול.
    חב' הביטוח שלי דחתה את תביעת השיבוב של צג ואח"כ קיבלנו תביעה משפטית בה הצדדים הגיעו לפשרה על פיה אני נאלצת לשלם את ההשתתפות העצמית. שאלתי היא האם חב הביטוח שלי ובא כוחה יכולים לפעול לפשרה מבלי אישור / יפוי כח ממני ? והאם ניתן לבטל את הסכם הפשרה מכיוון שאינני אשמה בתביעה ?
    (צג טען שראה אותי יוצאת ברוורס ולמרות זאת לא עצר והנזק הגובה שלו עשוי להעיד על מהירות הנסיעה שלו, לי יש חיישני רוורס מצלמת רוורס ובדקתי אפשרות הנסיעה לאחור) תודה רבה .

    7 במרץ 2013
  • מנהל הפורום אמיר שושני 7 במרץ 2013

    הסכם פשרה שלא באישורי

    ח.א. יקרה,
    לחברת הביטוח אסור לשלם תגמולי ביטוח בלי שהיא מודיעה לך מראש על כך, ומבקשת את עמדתך. אם היא עשתה כן, את יכולה לטעון שאינך חייבת לשלם את ההשתתפות העצמית.
    מקור: חוק חוזה הביטוח, סעיף 68
    "בביטוח אחריות רשאי המבטח - ולפי דרישת הצד השלישי חייב הוא - לשלם לצד השלישי את תגמולי הביטוח שהמבטח חייב למבוטח, ובלבד שהודיע על כך בכתב למבוטח 30 ימים מראש והמבוטח לא התנגד תוך תקופה זו"
    מפתיע, נכון?
    נסי את הטיעון הזה. הוא עובד.

    7 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?