חוב לחברת ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אדם

  נשלח ע"יאדם 16:15, 19 במאי 2013

  שלום רב, לפני שנה (קצת יותר), איבדתי את הארנק ועמו את כרטיס האשראי באמצעותו אני מחויב באינספור הרשאות לחיוב. משום מה, כל ההרשאות עברו לכרטיס החדש אך שלוש פוליסות פרטיות (שתי פוליסות בריאות ופוליסת סיעוד) לא מחויבות מזה כשנה. ביום שישי האחרון קיבלתי ״הודעה ראשונה בדבר אי תשלום״ כמספר הפוליסות. גובה החוב המצטבר, כ- 2200 ש״ח. אני לא מעוניין בפוליסות אלו ולא קיבלתי שום התראה במהלך השנה האחרונה. לכשיבוטלו פוליסות אלו, האם עדיין אצטרך לשלם את החוב או שמא הביטול פוטר אותי מתשלומים אלו? תודה רבה לתשובתך! אדם

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  16:41, 21 במאי 2013

  שלום אדם,
  הם יחייבו אותך על הביטוח שהיה בתוקף עד שתבטל אותו או עד שהם יבטלו אותו. הטיעון שלהם יהיה שאם היה קורה לך מקרה ביטוח, היית תובע אותם, נכון? ...

  תגובה
 • 02:43, 27 במאי 2013

  תודה אמיר,
  עם זאת, האם:
  1. ביטול רטרואקטיבי, ככל שניתן ו/או
  2. התחייבות שלא לתבוע את חברת הביטוח
  יספיקו על מנת לבטל את החוב?
  האם יש דרך לבטל את החוב בצורה כלשהי? (במשך יותר משנה אני לא מחוייב וחברת הביטוח כעבור מעל שנה נזכרת לשלוח לי "התראה ראשונה")
  תודה רבה על עזרתך!

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:30, 27 במאי 2013

  אם אתה שואל, כנראה שזה מה שהם הציעו לך ? אם כן - קח את זה, כי אני לא חושב שאתה יכול לאכוף עליהם את הדבר.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.