הגשת תביעה באיחור - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 07:23, 30 במאי 2013

  שלום. היתה לי תאונה והגשתי את התביעה לאחר יותר משנה לחברת הביטוח כי במשך הזמן הזה הייתי בטיפולים שונים ובבדיקות אצל רופאים עד שנאמר לי ע"י הרופאים כי נשארה לי נכות כתוצאה מהתאונה ואז הגשתי את התביעה לחברת הביטוח . האם לדעתך הסיבה הזו היא סיבה מוצדקת להגשת תביעה באיחור והאם היא סבירה , הגיונית ומקובלת . לא מצאתי טעם לדווח לחברה במהלך הבדיקות והטיפולים השונים מתוך כוונה שהטיפולים יעזרו . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  15:16, 31 במאי 2013

  שלום ליאור
  אני חושב שלא רק שלא איחרת, אלא גם לא היה נכון להגיש את התביעה קודם. צריך לראות מה הנזק ואז לתבוע. תביעת ביטוח אישי צריכה להיות מוגשת לבית משפט תוך שלוש שנים בדרך כלל ותביעת ביטוח של צד ג' או ביטוח חובה, תוך שבע שנים. הכוונה להגשת תביעה לבית המשפט, לא לפניה לחברת הביטוח.
  בקיצור- אתה טוב בתוך מסגרת הזמן.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.