הצהרה מעו"ד שאין תביעת נזיקין לאופנוע מגורם נוסף - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • איתמר

  נשלח ע"יאיתמר 14:10, 28 ביוני 2013

  שלום רב. רכב שכור פגע בי וחברת ההשכרה רוצה תצהיר שאיני תובע את נזק הרכוש מגופים נוספים כמו ביטוח מקיף וכו'. איפה אני משיג תצהיר כזה? האם מספיק ללכת לעו''ד רגיל אשר יכתוב לי בכתב ידו ויחתום, או אולי צריך תדפיס נוסח מיוחד ואם כן היכן בדיוק אני משיג תצהיר כזה (אני גר באזור המרכז, פתח תקווה והסביבה). ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:15, 28 ביוני 2013

  איתמר, בוא נעשה סדר: בדרך כלל חברות הביטוח מבקשות אישור מחברת הביטוח שלך על כך שלא תבעת את הביטוח שלך. את זה מקבלים מהביטוח. אם הם רוצים תצהיר על כך, קח נייר ועט, ורשום להם: "אני הח"מ, איתמר ____ ת.ז. ____ מצהיר כי לא תבעתי ולא אתבע את הנזק שנגרםלי בתאונה, לא מחברת הביטוח שלי ולא מאף גורם אחר" ותחתום על זה. אם הם דורשים תצהיר מאומת על ידי עורך דין, לך לעורך דין שיכין לך תצהיר לחתימתך. אני מציע לך לדרוש מהם, אם הם דורשים ממך תצהיר על ידי עורך דין, שיתחייבו לשלם את שכר הטרחה של עורך הדין שיכין את התצהיר. אגב, אין בסיס חוקי לדרישה שלהם ממך לחתום על תצהיר כלשהו. כלומר: מותר להם לדרוש, אבל מותר לך לא להסכים... בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.