•ביטול נסיעה לחו"ל בעקבות מצב בטחוני- איש קבע בצה"ל - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 13:39, 5 בספטמבר 2013

  שלום לכולם חג שמח שאלה שקשורה לביטוח נסיעות לחו"ל לאיש קבע הזמנתי חופשה בנובמבר להולנד בחודש נובמבר עכשיו אני רואה שהמצב הבטחוני מעורער ולא יציב בעקבות כל המצב בסורי והתקיפה האמריקנית. אני מפחד שהמצב באמת יתחמם ולא אוכל ליסוע. קראתי בתנאי פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שיש סעיף החזר הוצאות בגין ביטול סיעה בעקבות קבלת צו 8 למילואים השאלה היא האם מניעת יציאה של איש קבע לחו"ל בעקבות מצב בטחוני היא מקבילה לקבלת צו 8 ומקבלים החזר מחברת הביטוח?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  10:30, 10 בספטמבר 2013

  שלום יוסי
  עקרונית, זה יהיה נתון לויכוח, עם חברת הביטוח, שכן היא מגדרת לעצמה סיכונים בהם כל המשק נמצא במצב חרום ולכן אנשים נקראים למילואים תחת צו 8. איש קבע, הוא הראשון שנקרא שלא לנסוע לחו"ל, הרבה לפני שיוציאו צווי 8. לכן, השאלה תוכרע לדעתי על בסיס השאלה מה היה המצב במשק, והאם איש הקבע, אילו היה מילואימניק, היה נקרא בצו 8.
  כך או כך, נראה לי שהשאלה שלך תישאר תיארוטית, הלא כן ?...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.