שינוי תנאי פוליסה בביטוח רכב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 18:23, 20 בספטמבר 2013

  שלום רב. לפני כחודש ערכתי הסכם ביטוחי לרכב שבבעלותי. הגשתי לחברת הביטוח את כל המסמכים, כולל עבר ביטוחי, וקבלתי פוליסה בהתאם. לפני מספר ימים קבלתי מהם מכתב להשלמת עבר ביטוחי על תקופה מסויימת שהיה לי רכב חברה דרך חברת ליסינג, למרות ששלחתי להם מסמך מחברת הליסינג על העדר תביעות, הם דורשים עכשיו מסמך מרואה חשבון על העבר תביעה, וכאמור כל זאת לאחר שהם אישרו את המסמכים. האם דרישתם נכונה?, הוגנת?, אם אני אחליט לבטל את הביטוח אצלם זה אפשרי?. תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  09:42, 22 בספטמבר 2013

  שלום יוסי,
  ככל הנראה הם מבקשים אישור נוסף, כיון שיש להם אינדיקציה שונה מזו שנתת להם. אני הייתי פונה אליהם ומבקש לדעת למה הם מבקשים אישור חדש, לאחר שהם אישרו שהאישורים הקודמים מספקים אותם. בהנחה שהם אישרו את האישורים הקודמים, ובהנחה שאין להם אינדיקציה נוגדת, הדרישה שלהם אינה הוגנת. לגבי הפסקת הביטוח, הרי אתה יכול תמיד לבטל אותה, אתה פשוט אומר להם שמכרת את הרכב ומקבל החזר יחסי.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.