תביעת נזק לרכב , לאחר שהפוגע החליף כבר חברת ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • מרדכי

  נשלח ע"ימרדכי 16:03, 22 באוקטובר 2013

  שלום עליכם. במידה ורכב א פגע ברכב ב , ( ולרכב א לא נגרם נזק ) ורק לאחר זמן רב(יותר משנה) הגיעה דרישת תשלום לנזק מחברת הביטוח של רכב ב שנפגע, האם עדיין מחויבת חברת הביטוח שביטחה את הרכב בזמן התאונה לשלם את הנזק , או שמא בגלל שכבר פגה הפוליסה אין היא חייבת ? [ כי עכשיו הרכב מבוטח בחברה אחרת - ואליה צריך לפנות ] ? מה לגבי ביטוח החובה ? ( במידה ונזכרו לתבןע תביעות גוף לאחר שהסתימה פוליסת החובה ) האם זה משנה אם הרכב היה מבוטח רק בביטוח צד ג (ולא מקיף ) ? בתודה מראש. מרדכי.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  04:19, 23 באוקטובר 2013

  שלום מרדכי,
  פוליסות הביטוח של כלי רכב מכסות נזק שאירע בזמן שהן היו בתוקף. לכן, העובדה שחבאת הביטוח הוחלפה, אינה משנה. התביעה מוגשת כנגד החברה שביטחה את רכב ב' ביום התאונה.
  כנ"ל לגבי ביטוח חובה.
  במידה שהרכב שנפגע פונה לחברת הביטוח של הרכב הפוגע, ביטוח צד ג' של הרכב הפוגע משלם. אם לרכב הנפגע היה ביטוח מקיף, אז סביר להניח שהרכב שנפגע היה פונה לביטוח המקיף, ואח"כ פונה לרכב הפוגע בתביעה לשלם לו את ההשתתפות העצמית ואבדן ההנחה בפרמיה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.