תביעות קטנות - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 15:21, 4 בנובמבר 2013

  שלום רב, תודה על העזרה פה. כתבתי לא מזמן על מקרה שנסעתי באופנוע ורכב שחנה בשוליים פתח דלת בהפתעה לתוך הנתיב שלי ופגעתי בדלת והחלקתי וכתוצאה מההחלקה פגעתי ברכב והזקתי אותו. הרכב שפתח לי דלת היה שכור וחברת ההשכרה שללה את התביעה שלי בטענה שירדתי לשוליים וממילא נהג הרכב השכור אינו אשם. טענה זו אינה נכונה כלל ועיקר והתמונות מהאירוע מוכיחות שהרכב חנה בחציו בתוך הנתיב, כך שכל פתיחת דלת היא לתוך הנתיב הנוסע. אני רוצה לתבוע בתביעות קטנות, השאלה שלי את מי אני תובע? את חברת ההשכרה? או את נהג הרכב? שאלה שניה, חברת הביטוח של הרכב שפגעתי בו כתוצאה מההחלקה נחושה לתבוע אותי, למרות שנהגת הרכב טוענת שאיני אשם, האם עלי להתייחס בתביעה לפרט זה? ואיך אני מגן על עצמי מתביעת הביטוח שלה?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:13, 4 בנובמבר 2013

  שלום ירון. אני מבין שיש לך תמונות שמוכיחות את טענתך לגבי מיקום הרכב שפגעת בו. אתה צריך לתבוע את הנהג, כי הוא זה שאחראי, ואת ביטוח צד ג' של הרכב שפגעת בו. הם יגישו נגדך תביעה, שתי התביעות תתבררנה במקביל והשופט יחליט מי משלם למי, וכמה.
  על נמת לבצר את עמתדתך, אני מציע לך לשוחח עם הנהגת של הרכב, וגם להקליט אותה אומרת שהתאונה בכלל לא היתה אשמתך.

  תגובה
 • 19:32, 22 בינואר 2014

  שלום , אני עובדת בתכנית טלויזיה חדשה שעוסקת בתביעות קטנות, אשמח לשוחח איתך. לפרטים נוספים כנס ל

  https://www.facebook.com/pages/%D7%94%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9F/507915195989661?notif_t=page_invite_accepted


  ג'ייין

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.