תביעה בגין תכשיטים שנגנבו - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שלולית 33

  נשלח ע"ישלולית 33 18:04, 11 בנובמבר 2013

  הורי נגנבו תכשיטים שהיו מבוטחים במשך שנים בשווי 60,000 ש"ח. חברת הביטוח נתנה להם שוברי קניה לקניית תכשיטים בשווי זהה. בהתעקשות מול חברת הביטוח לקבל כסף מזומן (הורי מבוגרים ואינם זקוקים לתכשיטים) קבלנו פשרה של סכום זה פחות 18% - מדוע הורי שכל חייהם שילמו את כספי הפוליסה ומעולם לא תבעו אינם יכולים לקבל כסף עבור התכשיטים שנגנבו ? האם נכונה ה"שמועה" שככל שיתעקשו כך יקבלו סכום שיהיה קרוב יותר לסכום הפיצוי המגיע להם ? אשמח לעזרה, אנחנו עומדים בפני פגישה עם נציגות החברה בעניין.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:40, 2 בדצמבר 2013

  שלום שלולית 33
  הורייך צודקים. גם השמועה נכונה. אם תתעקשו- תקבלו את הכל.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.