תביעה עבור נזקים לצד ג - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 17:18, 10 בדצמבר 2013

  שלום רב, לפני כשנתיים הייתי בעלים של חברת שליחויות (כיום החברה אומנם פתוחה אך לא פעילה בפועל). שליח בזמנו, עשה תאונה עם אופנוע ששכרתי. לאופנוע נגרם נזק טוטלוס ולרכב שנפגע נגרם נזק בכ- 25,000 ש"ח. השליח אמר לי בזמנו שהוא לא אשם ושצד ג עבר באור אדום ושנמתין לראות מה יקרה. בחוזה העבודה שיש לי עם השליח כתוב שהוא אחראי לכל נזק שיגרם לחברה או לצד ג. לאופנוע היה רק ביטוח חובה. היום (לאחר כשנתיים) קיבלתי בדואר מכתב שבו הביטוח תובע את השליח והשליח מצידו מעביר את האחריות אלי. השליח מנמק את האחריות שלי בזה שהייתי צריך לעשות, ושהוא חשב שיש ביטוח צד ג לאופנוע. אני מנגד טוען שמעולם לא אמרתי דבר כזה ואני חייב רק בביטוח חובה. בנוסף השליח טוען שיש לי הסכם עם חברת ההשכרה שבה אני מחוייב לעשות ביטוחי צד ג, וזה נכון אבל, בהסכם עם חברת ההשכרה רשום במדוייק מספרי האופנועים שאני אמור לבטח בביטוח צד ג ואופנוע זה לא נכלל. בנוסף, לא הבנתי מה הקשר בין ההסכם שלי עם חברת ההשכרה לבין השליח. יש לציין שחברה שלי בזמנו שילמה את נזקי האופנוע(טוטלוס) לחברת ההשכרה ולא ביקשתי\תבעתי את הסכום הנ"ל מהשליח גם כי לא היה נראה לי בזמנו שזה ראוי לבקש מאדם שעבר תאונה וגם כי הוא אמר לי להמתין שיתברר שצד ג אשם ולדרוש ממנו. אשמח לקבל יעוץ או חוות דעת מה עלי לעשות, אין לי ניסיון רב בנושא. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:13, 11 בדצמבר 2013

  שלום ירון.
  באופן עקרוני, העמדה שלך אמורה להיות זו: העובדה שהיה או לא היה ביטוח צד ג', לא אמורה להשליך על זהירותו של השליח. הוא היה אמור להיזהר בכביש, ואם יתברר שהוא לא - הוא צריך לשאת בתוצאות.
  אני חושב שאתה אמור גם להגיש נגדו תביעה על הנזק ששילמת, על מנת שהוא יבין שהוא יכול גם להפסיד מהתביעה הזו ולא רק להרוויח.
  לא הבנתי מה כתבת לעניין חובת ביטוח צד ג' שלך, אבל אם אתה יכול להראות שהחובה הזו לא חלה על האופנוע הזה (ולא במקרה...) זה בוודאי יועיל.
  לבסוף, הייתי מברר, ואם לא עשית את זה עד היום אני מקווה שיהיה לך איפה לברר, מי באמת אשם בתאונה ומה היו נסיבותיה, כי אם הנהג השני אשם, הרי הייתי מתמודד גם איתו.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.