תביעת ביטוח חובה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 14:22, 17 בדצמבר 2013

  לפני 6 שנים עברתי תאונה דרכים בין שני כלי רכב, זה גם הוגדר כתאונת עבודה והוכר על ידי ביטוח לאומי. ישנם טופס מהמשטרה וסיכום ביקור ממיון בבית חולים ועוד מספר ניירות של רופאים. בית החולים הודיע לחברת הביטוח ונפתח תיק למרות שלא ביקשתי כלום בזמנו. אמרו לי בחברת הביטוח שיש לי 7 שנים לתבוע וכדאי שאחכה לראות מה מצבי. לא נשארו לי נזקים ואו נכויות. האם אני יכול לתבוע היום פיצויים מחברת הביטוח חובה על כאבים וסבל שהיו מהתאונה בזמנו? מה סדרי גודל שאפשר לקבל? והאם אפשר לעשות זאת לבד?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  13:15, 18 בדצמבר 2013

  נזקי גוף מתאונת דרכים משולמים על ידי חברת הביטוח של הרכב שובו ישבת. שאלת הגורם שאחראי לתאונה אינה רלוונטית.
  הפיצוי על נזקים קטנים, שנקראים "תיקי אפס" בגלל כמות אחוזי הנכות שנשארת מהם, הוא בסדר גודל של כמה אלפי שקלים.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.