האם מחסן חלק מהדגרת דירה? - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 20:01, 21 בדצמבר 2013

  שלום למנהלי ולחברי הפורום, רכשתי ביטוח לדירתי, אשר נמצאת בבית משותף. בבניין קומת מחסנים שאחד מהם בבעלותי. המחסן נפרץ וחלק מתכולתו נגנבה. פניתי לחברת הביטוח ולטענתם לא נרגש על ידי ביטוח למחסן. בהגדרת דירה שבפוליסת הביטוח שרכשתי מוגדר בין השאר כי "אם הדירה בבית משותף.......וכן הצמדות מיוחדות שיש לדירה". יתרה מכך אין בכל הפוליסה כל איזכור לצורך בהרחבה שנוגעת למחסנים. שאלתי פשוטה - האם המחסן הינ ו חלק מהדירה? תודה מראש - קרן

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  07:28, 22 בדצמבר 2013

  המחסן הוא חלק מהדירה, אם בטאבו הוא רשום כצמוד לדירה. אם הוא רשום כיחידה נפרדת אז הביטוח לא חל עליו על פי הנתונים שנתת

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.