נזק לקטנוע - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • שגיא

  נשלח ע"ישגיא 22:15, 3 בפברואר 2014

  שלום, יש לי קטנוע ואני חונה אותו בבית שליד כי לי אין חניה מתחת לבית ובעצם כל האופנועים של השכונה חונים שם את האופנועים שלהם מה שקרה הוא שהייתי בצימר ולא הייתי בבית ומישהו מהשכנים נפטר ועשו שם שבעה ובלי להודיע לי אישית פשוט לקחו והרימו לי את האופנוע ושמו לי אותו בצד כנראה שהאופנוע הורם בצורה לא טובה וגם נפל כי יש עליו חבלות מצד ימין וכרגע הוא לא עובד ניסיתי ליצור קשר עם המשפחה אך אלא מתנערים מאחריות למרות שהקלטתי אותם והם אמרו שהם הזיזו אותו ואם נגרם נזק כלשהו הם גם ישלמו עליו וכעת השכנה התקשרה אליי ואיימה עליי שהיא תגיש תלונה במשטרה רק שאני לא יודע על מה כי אני יצאתי בסדר,רציתי לדעת אם כדאי ללכת למשטרה על זה שנגרם נזק לרכוש או שכדאי לקחת עורך דין שיפתור לי את הבעיה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:12, 4 בפברואר 2014

  שלום שגיא,
  אני הייתי מוותר על המשטרה, כי העניין לא נראה פלילי, והם לא יתעסקו בזה.
  אם הנזק הוא לא גדול, לא הייתי לוקח עורך דין כי הוא יעלה יותר.
  אני הייתי לוקח את האופנוע למוסך, ואם המוסכניק אומר לי שהנזק הוא גדול, הייתי מביא שמאי שיתעד את הנזקים, לפני שמתחילים את התיקון, ואז מגיש נגדם תביאה, תוך שימוש בהקלטה.
  הכל כמובן בהנחה שבהקלטה הם מודים שהם הזיזו לך את האופנוע מהמקום.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.