בדיקת זכאות לפיצוי במסגרת ביטוח תאונות אישיות - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • עידן

  נשלח ע"יעידן 01:30, 1 במרץ 2014

  שלום ברשותי ביטוח "תאונות אישיות" ב-AIG שכולל גם פיצוי בגין נכות חלקית צמיתה עקב תאונה. לפני שנתיים שברתי את המרפק עכב נפילה בפעילות ספורטיבית פרטית. עברתי טיפולי פיזיוטרפיה. הנזק עד היום הוא חוסר יכולת לישר את המרפק במלואו וכן מדי פעם כאבים בעת פעילות ספורטיבית או מאמץ ( סחיבת משקל , תנועה לא טובה) שאלותיי הן : האם הנזק שתארתי יכול להחשב נכות חלקית צמיתה? אם כן, מי צריך לקבוע את הנכות? האם ניתן לקבל פיצוי גם אם הנכות נקבעת למעלה משנתיים לאחר המקרה ( אציין שלמעשה פניתי לחברת הביטוח מיד אחרי המקרה, טלפונית לברור כללי) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  19:29, 1 במרץ 2014

  שלום עידן,
  לפי מה שאתה מתאר, נותרה לך נכות חלקית צמיתה.
  בפוליסה צריכה להיות מותווית הדרך לקביעת הנכות. לעיתים היא נעשית על ידי מומחה של חברת הביטוח, לפעמים על ידי הביטוח הלאומי, ולעיתים אתה פונה למומחה שלך. הכל לפי מה שכתוב.
  על פי החוק, תקופת ההתיישנות היא שלוש שנים מיום קרות מקרה הביטוח, כלומר, מיום הפציעה. לכן, אתה יכול לפנות אליהם ולקבל פיצוי, אם אתה זכאי לכך על פי הפוליסה. רק שים לב - ההתיישנות נעצרת רק בהגשת תביעה. לא בפנייה לביטוח, ולכן כדאי לך להתחיל להזדרז. קח עורך דין וצא לדרך.

  תגובה
 • 02:29, 11 ביוני 2014

  היי שלום שברתי את המרפק לפני שבועיים והגשתי טביעה לביטוח הראל ויש לי פוליסה של תאונות אישיות
  רציתי לדעת מה הסכום שאני צריך לקבל בערך ואני גם לא יכול לישיר את היד עד הסוף ולא יכול להרים כבד

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.