תביעת אבדן כושר עבודה בחברת ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 13:23, 4 במרץ 2014

  אושרה לי תביעת אובדן כושר עבודה עקב 100% נכות בחברת הביטוח עד תאריך מסוים. לאחר תאריך זה, למרות שהרופאים אצלם אני מטופל מעידים על המשך הבעיה ואף החמרתה. פתאום, חברת הביטוח החליטה שאינני במצב של אבדן כושר עבודה ומחייבת אותי בדיקה במכון חיצוני כתנאי לאישור התביעה. לשאלתי, 1.האם הם יכולים לחייב אותי בבדיקה למרות שאישרו בהתחלה ומצבי רק הורע? 2.במידה ויכולים לחייב אותי, האם חברת הביטוח מחויבת לממן לי דרך הגעה כאשר היא בוחרת במכון הרחוק ממקום מגוריי? או שעלות המימון להגעה נופלת על המבוטח? האם יש ציון לכך בחוק? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:52, 6 במרץ 2014

  שלום אורן.
  לשאלה 1: סביר להניח שעל פי הפוליסה כתוב שהם יכולים לחייב אותך בבדיקה מטעמם. זה גם הגיוני שהם ירצו לבדוק אותך על ידי מומחה שלהם, כי הם רוצים להיות בטוחים שבאמת מגיעים לך תשלומים.
  לשאלה 2: אין לזה תשובה באף פוליסה שאני קראתי. אני חושב שאם תעמוד על כך הם יתנו לך את הוצאות ההגעה למקום והחזרה הביתה. אני הייתי עומד על כך, בנימוק שיש מספיק רופאים באיזור שאני גר, וכי אין להם סיבה להריץ אותי למקום מרוחק. מנסיוני, במקרים שזו היתה הטענה הם מימנו את הנסיעה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.