ביטוח מבנה מקיף - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • haim

  נשלח ע"יhaim 10:20, 8 במרץ 2014

  יש לי ביטוח מבנה מקיף שלשום קרסה המרפסת הקידמית בכניסה לבית המרפסת עשויה מעץ ורעפים וקשורה למבנה הבית הנזק נגרם ללא כל סיבה הנראת לעין פשוט התמוטטה שאלתי האם אני זכאי לכיסוי הנזק גם אם אין סיבה לנזק תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:36, 8 במרץ 2014

  בביטוח מבנה מקיף, בדרך כלל הסיכון המבוטח אהוא נזק כתוצאה מאירוע חיצוני אלים. כלומר: צריך להיות גורם להתמוטטות המרפסת. אם היא התמוטטה סתם כי העץ נרקב, ואם הביטוח הוא ביטוח סטנדרטי, יכול להיות שהאירוע אינו בתוך הכיסוי. צריך לקרוא את האותיות הקטנות ולהתייעץ עם מהנדס שינסה לראות למה המרפסת קרסה. ייתכן שאחרי שהמהנדס יבדוק הוא ימצא סיבה שכן מכוסה בביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.