הצהרת בריאות קובעת אם אקבל או לא אקבל פיצויים במקרה של אכ"ע? - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • נדב

  נשלח ע"ינדב 13:00, 20 במרץ 2014

  שלום עו"ד שושני רכשתי 2 פוליסות של אכ"ע + ביטוח תאונות אישיות בכלל ביטוח והפניקס בחודש האחרון. לגבי תאונות אישיות נשאלתי מ- 2 חברות הביטוח אם אני בתהליכים לקביעת נכות צמיתה עקב תאונה שעברתי בעבר. לגבי אכ"ע - תמיד שואלים אם בשנה האחרונה היית באכ"ע למעלה מחודש רצוף - השבתי שלא , למרות ש... בחודשים יוני\יולי 2013 כן הייתי ב47 ימי מחלה רצופים עקב כאבי גב ודלקות בגידי הקרסול מתאונה שעברתי עם שבר בקרסול ופגיעה בגב מלפני שנתיים - אבל למרות אישורי המחלה שקבלתי מהאורטופד - כן הלכתי לעבודה וכמובן ניתן לראות מהמעסיק שהייתי במצב של עבודה בתקופה זאת ולא מחלה. השאלה שלי היא, אם בעתיד, במידה ואעדר למעלה מחודש ימים עקב תאונה, אהיה זכאי לפיצוי שבועי של 1000 שקלים שהחברות אמורות לשלם לפי הפוליסה לאכ"ע שעשיתי ? או שהחברות ינברו בעבר הרפואי שלי לפי וס"ר שאנו חותם להם והלך עליי? האם יש מצב שהחברות יראו תעודות המחלה של קופת חולים ויטענו ש"שיקרתי" בהצהרת הבריאות ולכן לא מגיע לי שקל ? או שבמידה ובאמת עבדתי למרות תעודות המחלה אני למעשה לא הייתי מוגדר באכ"ע ולכן הן חייבות לשלם לי במקרה של תאונה ? השאלה היא יותר מבחינת הגדרה, אני מניח - על סמך מה נקבע אובדן כושר עבודה - קבלת ימי מחלה מרופא מטפל או על היעדרות בפועל ממקום העבודה והצגה בתלוש השכר על ימי מחלה בתאריכים המדוברים או בכלל רק קביעה של רופא תעסוקתי קובעת אכ"ע ? מקווה שהשאלה שלי ברורה, בגדול אני רוצה לדעת אם שווה לי להחזיק את הביטוחים האלו ולשלם על הפוליסות או שמבחינת מה שציינתי פה זה מיותר וחבל על הכסף? תודה רבה נדב.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  22:11, 20 במרץ 2014

  שלום נדב,
  אם חלילה יקרה לך מקרה ביטוח, חברת הביטוח תנבור בתיק הרפואי שלך, כי הן כמעט תמיד עושות את זה. כשהיא תראה את המסמך הרפואי שאתה מתאר, או אז תתחיל הסאגה. הם ידחו לך את התביעה, יטענו שאם היו יודעים את מה שהסתרת מהם, ממש כך, הם לא היו מבטחים אותך, יגררו אותך לבית המשפט, במקרה הטוב יתפשרו איתך על רבע מהסכום ששילמת עליו פרמיה כל השנים , ובמקרה הרע הם יילכו איתך עד הסוף וייתכן שלא תקבל כלום.
  שווה לך ? ...

  תגובה
 • 22:37, 20 במרץ 2014

  תודה רבה על תשובתך עו"ד שושני

  אם כך אבקש לשאול בהמשך לתשובתך -

  אם אצור קשר כעת עם 2 חברות הביטוח, אבקש לבטל את הפוליסות, אני מניח שאז ישר ינסו להשאיר אותי בכוח, אסביר להם שלאחר שעשיתי בדיקה נוספת מסתבר שיש לי בעיות בהצהרת הבריאות שלי, אספק את כל הפרטים הנדרשים על תקופות אובדן כושר עבודה שהייתי בו והסיבות ( כאבי גב\פריצות דיסק\ שבר בקרסול וגם המלצה ל - 19% נכות לצמיתות על מוגבלות קלה בגב ובקרסול ותביעת נזיקין שאני מנהל כרגע בגין התאונה שעברתי בעבר) האם אז הם יחריגו לי מהפוליסה תביעות עתידיות על גב וקרסול וייתנו לי להמשיך עם הפוליסות כרגיל?

  הכוונה שלי - כדאי להתוודות בצורה מלאה כעת מול חברות הביטוח לגבי כל עבר רפואי היסטורי כדי שאחר כך לא יבלבלו את המוח לגבי מבטח סביר\גילוי לא נאות \ מסירת מידע כוזב בהצהרות בריאות וכו' וכו'....

  או שבמידה ואספק את כל הפרטים על עברי הרפואי החברות פשוט לא יסכימו לבטח אותי וזהו ?

  אני מהמר שייתנו החרגה לגב ולקרסול וברור שיעדיפו שאמשיך לשלם, אבל תראה מה זה במקרה ההפוך כמו שאמרת - אם לא אדווח להם כעת על כל עברי הרפואי, במקרה ביטוחי עתידי חס וחלילה, החברה תטען שלא היית מבטחת אותי כלל אם היו יודעים מה שהסתרתי מהם.

  אודה לתשובתך באיזה שיטה עדיף לנקוט כעת, כיון שאיני רוצה לבטל הפוליסות לגמרי.

  תודה רבה

  נדב .

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  04:42, 21 במרץ 2014

  הייתי יוצר איתם קשר, מדווח להם, וכך מנטרל את הבעיה. אם הם היו מסרבים להמשיך את הביטוח אז ברור לך שממילא לא היו משלמים לך. אםם יחרידו - לפחות יהי לך ביטוח עם החרגה

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.