נפילה לבור ביוב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 21:27, 24 באפריל 2014

  בישוב שבו אנו גרים מתבצעות עבודות פיתוח, אשתי הלכה ברחוב ודרכה על בור ביוב לצערנו הבור היה קצת פתוח (בצורה שלא רואים כשבאים ) היא נפלה עם רגל אחת לתוך הבור , רופא המשפחה שלח אותנו למיון שם אמרו לנו שב"ה יש רק פגיעות יבשות... האם יש מה לתבוע תביעת נזיקין? (מדובר בבור ביוב בגינה באזור ציבורי שבו מסתובבים ילדים קטנים...) תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:28, 25 באפריל 2014

  שלום דניאל,
  על פי התיאור שלך, עילת תביעה בוודאי שיש לה.
  כיון שאני קורא בין השורות שהאירוע קרה לא מזמן, אני חושב שנכון להמתין ולראות מה מתפתח, האם יש לה נזק לתמיד, או לא.
  תביעה בלי נזק לתמיד (לצמיתות ) תניב לכם, קרוב לוודאי, פיצוי של כמה אלפי שקלים. אם קיים נזק, סדר הגודל של הפיצוי יצמח לעשרות אלפי שקלים, בהנחה שהפגיעה קלה.
  תעשו את החשבון...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.