תביעת רכוש - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אובי

  נשלח ע"יאובי 09:03, 25 באפריל 2014

  שלום, אני גרה בדירה שכורה בבניין. הלילה הייתה נזילה גדולה מהדירה שמעליי, שכעת אינה מאוכלסת. הנזילה גרמה לנזק רב הן במבנה והן ברכוש ואין לי ביטוח תכולת דירה. בעל הדירה יתמודד עם הנזק שנגרם לו. שאלתי היא, האם אוכל לתבוע את בעלת הדירה שמעליי על נזק ברכוש, ואם כן, מה עליי לעשות כעת? בינתיים לא הזזתי דבר, אבל עליי להשיב את הדירה במהרה למצב של מגורים. בתודה מראש, אובי

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:52, 27 באפריל 2014

  מילת המפתח היא לתעד את מה שקרה. ניתן לעשות זאת בתמונות, ניתן לעשות זאת בהזמנה של שמאי, ובכל מקרה כדאי מאוד להודיע גם לבעל הדירה מעל. ייתכן שיש לו ביטוח והוא כבר ייקח את הטיפול על הנזק.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.