ביטוח יחידת דיור בבית פרטי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אודי

  נשלח ע"יאודי 14:30, 14 במאי 2014

  בית פרטי בו כניסה נוספת ליחידת דיור נפרדת המושכרת, האם ניתן לכלול ביטוח מבנה ותכולה במסגרת הבית כולו או שצריך פוליסה נפרדת? אם נפרדת אז מה ההבדל, בהנחה שאיני מבטח את השוכר או את ציודו שלו?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  08:39, 15 במאי 2014

  אני הייתי עושה ביטוח נפרד ועל היחידה הנפרדת מבטח רק את המבנה ולא את התכולה. זה לא מחוייב המציאות אבל נראה לי יותר נכון, אם היחידה אינה שלך, שיבטח את התכולה שבה - השוכר

  תגובה
 • 10:29, 15 במאי 2014

  תודה, אך חברת הביטוח טוענת שחובה להפריד והעלות בנפרד גבוהה משמעותית. האם זו באמת חובה לפי איזה חוק? או שפשוט אחפש חברה אחרת? טענו שאם יש שוכרים הפוליסה לא תקפה...

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:18, 16 במאי 2014

  אני הייתי מחפש חברה אחרת.

  תגובה
 • 22:21, 14 בינואר 2017

  יש לי יחידת דיור , כניסה נפרדת , היא מושכרת לדירים מזדמנים , האים אני צריכה לבטח את הבית שבוא אני גרה ,
  תודה

  תגובה
 • 21:55, 14 בינואר 2017

  יש לי יחדת דיור והיא מוכרת לדייר מזדמן ,אך אני מבטחת אותה .

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.