נזילה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 10:33, 29 במאי 2014

  שלום, ע"פ חברת המים יש לנו נזילה משותפת אדירה של 84 קוב (יוצא כמעט 200 ש"ח ליום לכל דייר). אנו מבוטחים באמצעות ביטוח שעובד עם חברת שחר. הנזילה לא נראית ולא מורגשת ולכן צריכים נמסר לנו שיש צורך במאתר . ניתן לקבוע עם המאתר רק לאחר החג (כלומר לפחות עוד שבוע מהיום). המשמעות היא הרבה מים שזורמים (לא ברור איפה...) והרבה מאד כסף של כל דייר. האם חברת הביטוח/ שחר אמורים לפצות על הפער הזה של הזמנים? תודה

  השב
 • 20:19, 4 ביוני 2014

  84 קו"ב זה כמו בריכה של 8 מטרים על 5 מטרים ועומק של 2 מטרים בכל יום.
  אני לא בטוח אם הצנרת של בניין קטן בנויה לספיקה כזו....ועדיין גם לספק לכם מים ...?
  אני מניח שאתם 3-4 דיירים בבניין - כי זה מה שיוביל לעלות של כ 200 ש"ח ללקוח / יממה
  אני חושב שמישהו בחברת המים (ואני לא יודע איזה יישוב זה) מושך אותכם לכאורה באף.
  כמות כזו של מים קשה להסתיר , ובוודאי אם זה נוזל כל יום כך.
  המלצה - תבדקו לעומק ומהר , אבל אל תאמינו לכל מה שואמרים לכם בעלי אינטרסים לכאורה , כי יכול להיות שהנזילה בכלל בתשתיות שלהם לפני הכניסה לשעון הבניין

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.