תוקף פוליסה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"י רון 08:24, 11 ביוני 2014

  שלום רב, 1. בסוף מאי, פג תוקף פוליסת ביטוח הדירה שלי. סוכנות הביטוח מבקשת לשנות את תנאי הפוליסה ואנו נמצאים בהליך של משא ומתן. 2. תוך כך, כתבה לי הסוכנת כי היא "שומרת את הפוליסה בכיסוי". 3. האם יש לדבריה תוקף משפטי? קרי, האם אני מכוסה במידה ויהיה מקרה ביטוח, אף כי לא חתמתי על מסמך כלשהוא ולא שילמתי דבר, ויתכן אף כי המשא ומתן לא יבשיל לכלל חידוש הפוליסה באותה סוכנות ביטוח? בתודה ובברכה,

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:41, 19 ביוני 2014

  שלום רון,
  ראשית אני מתנצל על האיחור בתשובה.
  לשאלתך - על פי המתוארה יקרו שני דברים. האחד - אתה תתבקש לשלם על הכיסוי הביטוחי והשני - אתה מכוסה מבחינת הביטוח. זכור שהסוכנת היא שליחה של חברת הביטוח, ולכן אם יקרה משהו ויתברר שהפוליסה לא הוארכה, עדיין תוכל לתבוע את הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.