שאלה ששאלתי - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אסף

  נשלח ע"יאסף 17:28, 29 ביוני 2014

  שלום עו"ד שושני שאלתי אותך לפני זמן מה על גישור לפני תצהירים בתאונת עבודה בית משפט מחוזי בלוד אז ככה הצדדים קבעו עם המגשר פגישה ראשונה תאריך רחוק ממה שהם ביקשו בכלל מהבית משפט כלומר חודשיים וחצי מהיום כאשר עבר חודש וחצי מהבקשה שלהם בכלל לפנות לגישור(כלומר 4 חודשים מיום ההודעה להליכה לגישור הם רק קבעו ישיבת גישוור). אני מרגיש שמדובר פה על בזבוז זמן כי עו"ד מטעם הצדדים ביקשו פרק זמן של 45 יום משמע שידעו שיוכלו לקבוע עם המגשר בפרק זמן הזה לפחות ישיבת גישור ואם המגשר ידע שהוא לא יכול היה צריך להודיע כבר בתחילה לבית המשפט הוא לא יכול בקיצור הם לא הודיעו כלום עד עכשיו לבית המשפט והצעת הפשרה כבר יותר משנה ככה ללא קידום התיק האם כדאי לי לבקש הגשת תצהירים ומועדים להוכחות במקביל לזמן שהם ירצו לשבת לישיבת גישור? האם הליכה לתצהירים במקביל יכולה לגרום להם לקבוע בכל זאת ישיבה מוקדמת יותר ממה שתיכננו עם המגשר? אני ממש לא יודע מה לעשות עצה ממך בנושא ממש תעזור תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:09, 30 ביוני 2014

  היי אסף,
  צר לי על החוויה הבעייתית שאתה חווה, ועוד יותר צר לי על כך שאתה אינך היחיד. את דרך החתחתים הזו עוברים כולם. רוב השופטים לא יקבעו מועד לשום דבר עד שהגישור ייגמר, ובכך בעצם נוצר לחץ על הצדדים להתפשר (גם אם אף אחד לא יודה בכך). אתה יודע שאתה יכול בכל עת להגיד שאינך רוצה להמשיך בגישור, נכון?
  עם כל הצער בדבר, אני מציע לך להקשיב לעורך הדין שלך, שבקיא, גם בתיק שלך וגם בהליך הגישור, ולשאול בעצתו ולסמוך עליה. אם בסופו של דבר הגישור יצליח לך, יצא הפסדך בשכרך.
  בהצלחה.

  תגובה
 • 17:40, 1 ביולי 2014

  כן אני יודע בעקרון הגישור יתקיים במועד מאוחר כמו שהם רצו והשופט לא נזף בהם ולא קבע מועדים להוכחות ולכן כל מה שנותר לי זה לחכות ולראות אם הגישור יצליח השאלה שלי אם יש סכום מוסכם ואני מתחיל נניח שיקום מקצועי שלא היה במועד הסיכום על סכום מוסכם ולא הופיע בחוות הדעת האקטוארית מה קורה אז האם החברות יכולות לטעון שהם רוצות קיזוז נוסף במקרה של הצלחת הגישור למרות שהסכום מוסכם או שאין להם רשות לשנות גישתם בנוגע לסכום בעקבות נתון שכזה ? תודה לך רציתי להגיד לך שרק ממילותיך ותשובותיך אפשר להבין שאתה אדם נפלא ואיש מקצועי

  תגובה
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:24, 3 ביולי 2014

  כשנגמר גישור ומגיעים לסכום - בכך נגמר הבסיפור. לא פותחים אותו מחדש. ליתר בטחון, וודא עם עורך הדין שלך שהסכום שכתבו בגישור לא יהיה מותנה בשום דבר שיקרה אחר כך.
  ו...תודה על ברכותיך החמות

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.