חיוב ביטוח חובה כפול - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 12:08, 3 ביולי 2014

  שלום לכולם האם יתכן ש2 חברות ביטוח יכולות בו זמנית לגבות ממני תשלום על ביטוח חובה על אותו הרכב ובאותו הזמן? מקור השאלה נובע מכך שהתחלתי ביטוח בחברה מסויימת ולאחר מספר שבועות מועט ביטלתי אותו (ביקשתי לבטל את החובה והמקיף) ועברתי לחברה אחרת. אך להפתעתי אני רואה שהחברה בה ביטלתי ממשיכה לחייב אותי בכל חודש על המקיף. להפתעתי היא טוענת כי הייתי אמור לשלוח אליהם בדואר את תעודת החובה כדי שזאת תבוטל. האם זה הגיוני? חוקי? למרות בקשתי המפורשת והמוקלטת. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:55, 4 ביולי 2014

  כן. זה הגיוני וזה חוקי. אני מציע לך לעשות את זה עכשיו, לפחות לא תשלם על העתיד.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.