האם יש הגבלת שנים על ערך כינון - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רביב

  נשלח ע"ירביב 16:50, 6 ביולי 2014

  אם יש לי ביטוח בערך כינון ויש מוצר ישן מאוד, האם יכולים לומר לי שעליו נותנים רק ערך שיפוי ? אין איזכור לזה בפוליסה.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:54, 7 ביולי 2014

  שלום שוב,
  האם זה אתה רביב מההודעה שלמטה ? אם כן, ראה מה כתבתי לך.
  אני אחזור על משפט המפתח

  ה כ ל נ ת ו ן ל ו י כ ו ח

  הם יכולים להגיד מה שהם רוצים, ואם מהצד שלך יהיה מי שיגיד להם מספיק חזק שהם טועים, הם יתפשרו איתך.
  על הנייר, אם בפוליסה כתוב שהפיצוי צריך להיות על ערך כינון, הם צריכים לתת ערך כינון, אלא אם השמאי יטען את אחת הטענות שכתבתי בהודעה שלמטה...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.