ביטוח אחריות מקצועית - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אחות

  נשלח ע"יאחות 17:04, 9 ביולי 2014

  שלום, אני אחות שפועלת גם באופן עצמאי אל מול לקוחות דרך חברה שבבעלותי. תחום הביטוחים לאחריות מקצועית מוצף כיום. אני מקבלת הצעות שונות ומשונות ואיני יודעת על מה כדאי לשים דגש. ההצעות זהות פחות או יותר אך יש בהם גם שינויים רבים שאיני יודעת להבחין מה רלוונטי יותר ומה פחות. כעורכי דין שדנים במקרים שונים בגין תביעות ביטוח כאלו ואחרות, על מה הינכם ממליצים, לאור נסיונכם ומקצועיותכם, להתמקד? מהם הסעיפים הרלוונטיים יותר? ובאיזו דרך להתמקד בהם? (מהו הטווח/גבול האחריות וכו' הרצוי?). תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  18:00, 9 ביולי 2014

  העצה הטובה ביותר שאני יכול לייעץ לך היא ללכת ליועץ ביטוח ולבקש ממנו להבהיר לך את ההבדל בין הפוליסות ואז תוכלי להחליט מה לעשות. לא באמת חשבת שאפשר לתת כך תשובה לשאלה כל כך כללית, נכון ?...

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.