כפל ביטוח צד ג - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • הלית

  נשלח ע"יהלית 14:51, 8 בספטמבר 2014

  שלום : גילתי שביטחתי את רכבי בכפל ביטוח צד ג'. ביטחתי ממאי ואז ביולי שוב. בחברה שיותר משתלמת שדווקא איתה אני מעדיפה להשאר, הסכימו לבטל מיום כפל הביטוח רטרואקטיבית (הצעה שלהם) . דווקא בחברה השנייה הסכימו לבטל רק מיום הגשת הבקשה לביטול. מכיוון שלמרות שחשבתי כך בהתחלה אמרו לי בחברה הראשונה שאת הביטול יעשו מיום הכפל בהצגת הוכחת כפל ביטוח, אני תוהה האם זה מכורח חוק . והאם גם על החברה השנייה החובה לעשות זאת . כך אוכל להשאר עם החברה שיותר משתלמת ולאו דווקא עם זו שמרעה את תנאי הביטול.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:02, 9 בספטמבר 2014

  אני לא מכיר חוק כזה, אבל הטיעון שיכול לעזור לך בנסיון לשכנע אתהחברה שמשתלמת יותר, שאם היה קורה לך מקרה ביטוח ממילא לא יכולת לתבוע את שתיהן ולכן מוצדק יהיה לבטל מיום הכפל ולא מיום הבקשה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.