איני אשמה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 17:34, 31 באוקטובר 2014

  שלום רב העליתי בעבר את העניין בפורום, אך מכיוון שחלו התפתחויות אחזור על תיאור המקרה ואוסיף לשאול: לפני מספר שבועות נסעתי באזור חניה כשמשמאלי(בכיוון ההפוך לי) הגיע רכב. כשחלפנו אחת ליד השניה, הנהגת שברכב השני התחילה לצעוק: "מטומטמת, שרטת לי את הרכב. את תשלמי על זה. תני לי פרטי ביטוח". ואז יצא מהרכב בעלה והחל גם הוא לצרוח :"את תשלמי לנו". "כבר מעכשיו תפעילי את הביטוח שלך". זאת, חשוב לציין, מבלי שהם בכלל הסתכלו על הרכב שלהם. הגברת התיישבה לי על הרכב ולא הפסיקה לדפוק ולצעוק, ואני פתחתי את החלון ואמרתי לה שאני לא מוסרת כלום עד שהמשטרה תגיע. היא אמרה לבעלה:"תצלם את הרכב שלה בכול פוזיציה אפשרית". אגב, הפוזיציה של הרכב לא הייתה רלוונטית בכלל, שכן נסעתי לאחור כשהתחילה לצרוח שאסע לאחור ואתן לה פרטים. ואז היא התקשרה למשטרה (כנראה כדי להקדים אותי). כשעבר עובר אורח ביקשתי את הנייד שלו והתקשרתי גם למשטרה. כשהגיעה המשטרה שיקרה שרציתי לברוח, שפגעתי בה בכוונה, והכחישה שנהגה באלימות ובאיומים, ואף אמרה שאני זו שצעקתי וקיללתי. הגברת הפנתה את השוטר לראות את ה"שריטה" ברכב שלה ואמרה שכהוכחה לאותה פגיעה הוא יכול לראות את השריטות ברכב שלי. יפה לה לאותה גברת להוכיח את שקריה בשריטות שיש לי ברכב, בעוד שכול הרכב שלי מלא בשריטות מיום שנקנה. ביקשתי מהשוטר שיצלם את הרכב שלה, כי לי, כאמור, לא הייתה סוללה בפלאפון, והוא אמר שאינו מורשה לעשות זאת. ברור לי שהגברת מנסה להוציא כסף מהביטוח. אני בטוחה שהיא תכננה זאת מראש. שלחתי הצהרה לביטוח האומרת שלא קרה דבר, והביטוח, מן הסתם, לא יסכים לשלם לה, והגשתי תלונה במשטרה על תקיפה. החשש שלי שכשהגברת רודפת הבצע והאלימה תקבל דחייה מהביטוח שלי, היא תגיש תביעה בבי"ד לתביעות קטנות, ומן הסתם, תטען שהשריטה שיש לה ברכב נגרמה על ידי, וכהוכחה תראה להם תמונה של הרכב שלי, שכאמור שרוט כולו. אני שבה ומדגישה, שאני לא הרגשתי שום מגע בין הרכבים, ואם היה מגע כמו שאותה אישה טוענת ונשרטו שני הרכבים, הרי יכולתי לטעון שהיא זו שגרמה לשריטות בדיוק כפי שהיא טוענת הפוך. החשש שלי הוא שאני כבר הצהרתי בפני המשטרה וחברת הביטוח שלא היה מגע ושלי לא נגרם נזק, אז איך אני יכולה לטעון אחרת? אני חוששת מאוד מכך שמזימתה של אותה רודפת בצע תצליח לה ותפגע בי. אודה לעזרתכם הדחופה, טל

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:12, 2 בנובמבר 2014

  ראשית, על מנת שניתן יהיה להוכיח את הטענה שלה, היא צריכה להראות שהשריטות תואמות זו את זו. לא די בכעך שלה יש שריטות ולך יש שריטות.
  שנית, אם היא תובעת אותך, התביעה היא גם נגד הביטוח שלך, ולכן אם תפסידי - הביטוח ישלם, פחות ההשתתפות העצמית כמובן.
  שלישית, מה שנכון יהיה לטעון,, בלי לפגוע בטענה שלא היה מגע, הוא שאם היה מגע הרי המגע היה באשמתה כי היא לא שמרה על הנתיב שלה.
  אשר למשטרה - הם כנראה לא יתערבו בתאונה, כי אין נפגעים, אך לגבי התלונה על תקיפה - אני לא בטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.