קטיעה ממעלית - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 20:12, 24 בדצמבר 2014

  שלום רב לפני כמעט חודש נפצעתי בביתי במעלית של הבניין דלת המעלית נסגרה לי על האצבע. המעלית מורכבת מדלת עם עינית ודלת כבדה עם ידית שהיא נסגרה לי על האצבע מספר 3 ביד ימין דומיננטית והקטע של הציפורן טיפה מעל נקטע לגמרי ונתפר ללא הציפורן שנפלה בבית החולים, הגליל הדיסטלי. הנני שכיר עובד מדינה. היום חזרתי לעבודה לאחר 26 ימי מחלה למרות שהאצבע חבושה והתפרים עדיין טריים וישנם קצת כאבים. כרגע אני עובד בתפקיד משרדי עד להחלמה מלאה שתיקח חודשיים בערך לפי דעת הרופא בבית החולים. חזרתי לעבוד באישור של רופא תעסוקתי במפעל שלי. התייעצתי עם 3 עורכי דין שאמרו לי שאין לי כל כך מה לעשות כי אין רשלנות אלא חוסר מזל מצידי ומצד שני יש עורך דין שהבטיח לי שיש מה לעשות ושהוא מביא מומחה שימצא "פאק" כלשהו במעלית. ושעליי להתחייב לו על התיק ולשלם 2500 שח פתיחת תיק בבית משפט. 1. האם חזרתי המוקדמת לעבודה תפגע בי בתביעה עתידית במידה ויש לי את מי לתבוע? 2. האם הבטחותיו של העורך דין הינם הרים וגבעות מכיוון ש3 עורכי דין ידועים באזור מגוריי אמרו שאין כל כך מה לעשות? 3. האם במידה ותביעתי נדחית עלי לשלם הוצאות משפט למי שנתבע על ידי? 4. הכי חשוב מאיפה אני מתחיל בתהליך של בדיקת תביעות וכו? בנוסף 2500 שח נשמע לי מוגזם לפתיחת תיק.רק אתמול דיווחתי לחברת המעליות על האירוע והתקשר אלי המנהל אבל עדיין לא דברתי איתו בעצת העורך דין שהבטיח הבטחות הוא ביקש הוא לדבר עם נציג חברת המעליות או להדריך אותי מה לומר.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:18, 25 בדצמבר 2014

  1. לא.
  2. זה לא "הרים וגבעות". סביר להניח שהוא ימצא את אותו פגם שיביא לך כסף
  3. בדרך כלל כן.
  4. לא הבנתי את השאלה
  2500 ש"ח לפתיחת תק זה אולי מעט גבוה אבל לא מוגזם. קח בחשבון שחוץ מהסכום הזה תצטרך לשלם עוד כמה אלפי שקלים למומחה שיגיד שהמעלית לא היתה תקינה, ועוד כמה אלפי שקלים לרופא שייתן לך חוות דעת רפואית. אני מסכים עם עורך הדין שלך שאל לך לדבר עם מנהל חברת המעליות ללא תדרוך.

  תגובה
 • 19:33, 25 בדצמבר 2014

  לגבי תהליך של בדיקת תביעות הכוונה היא שבמקרה כזה איזה גורמים אוכל לתבוע? למשל חברת המעליות ביטוח לאומי וכו ? את מי יש לתבוע?
  ממה שהבנתי מהעורך דין הוא אמר שהוא קודם כל מביא מומחה כדי שימצא "פאק" כלשהו במעלית כדי לראות אם יש קייס ואמר שתמיד אפשר למצוא ליקוי.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.