ביטוח דירה - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 18:33, 14 בינואר 2015

  לפני 5 שנים רכשתי ביטוח דירה לבית פרטי ,הביטוח נרכש במעמד לקיחת המשכנתא בבנק , לידיעתי רכשתי ביטוח דירה כולל למבנה ,תכולה לתביעות צד ג' וכולי. סמכתי על הפקיד בבנק שמכירה היטב כי מבצע את הביטוח הטוב ביותר בשבילי מהיכרות שלי איתו ומכך שיש לי חשבון בנק אצלהם,, העסק שלי היה במחסן בבית הפרטי כך שהיה חשוב לי לדאוג לביטוח כמו שצריך. הייתי רגועה עד שקרה נזק -הבעיה היתה כשנגרם לי נזק בהצפה /סערה ושמאי מטעם החברה טען בפניי שאין לי ביטוח לסחורה שניזוקה אלא רק למבנה , הייתי המומה ביקשתי לראות את הפוליסה ובבדיקה למול הפוליסה לא נרשמו שום חריגים בעניין אך אכן הפוליסה היתה פוליסת דירה למבנה למרות שיש שם גם צד ג' וכולי, בפוליסה חדשה שהנפיקו לי אותה החברה פוליסה דירה מבנה דאגו למלא חריגים וסייגים בנוגע לעסק שממוקם במחסן, לעומת הפוליסה הקודמת שלא נרשם דבר בעניין העסק.עד עכשיו מתנהלת למול החברה וטענתי שעשיתי ביטוח כמו שצריך ואם לא אז מדוע עכשיו רשמו סייגים בנדון? אם זה ביטוח מבנה כפי שטוענים אז למה להזכיר את העסק ?שאלתי היא מה ניתן לעשות לגבי הסחורה שניזוקה ,לטענת חברת הביטוח אין לי כיסוי ולטענתי כן עשיתי כיסוי זו מילה שלי למול שלהם? האם יש משהו שניתן לעשות על מנת להוכיח את דבריי? מלבד 2 הפוליסות שיש ברשותי שבראשונה לא נרשמו סייגים לגבי העסק ובשניה כן ....האם נתקלת במקרים כאלו בעבר ? האם יש בכלל מה לעשות בנדון? אודה להתייחסותך

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:11, 15 בינואר 2015

  ביטוח מבנה וביטוח תכולה הם שני ביטוחים שונים. צריך לבדוק בקפידה את החומר שבידך, אבל על פניו, לאורך כל השנים נראה שלא היה לך ביטוח לתכולה. ייתכן שיש לך עילה נגד הסוכן שערך לך את הביטוח על כך שהוא לא הסביר לך מה אתה רוכש.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.