פנייה של מח' תביעות מביטוח מקיף לאישור שלי לשלם נזק לרכב אחר - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • טניה

  נשלח ע"יטניה 21:33, 15 בפברואר 2015

  שם תוכן הודעה: שלום רב, לפני כחודשיים הייתה לי תאונת דרכים ללא נפגעים, אוטו שלי ואוטו של הנהג השני עברו תיקונים. הפעלתי את הביטוח המקיף,שילמתי השתתפות עצמית 800ש"ח מתוך כ- 2500ש"ח. כעת פנו אלי טלפונית מביטוח מקיף שלי ואומרים שהנהג עמו התנגשתי מאשים אותי בתאונה ופנה לחברת ביטוח מקיף שלי בדרישה לקבל החזרים(עוד לא ראיתי את כתב התביעה). באירוע התאונה הסיטואציה הייתה מורכבת ולא הודעתי באשמה, להערכתי גם הצד השני אשם. מה אפשרויות שעומדות בפניי ? אם אאשר לחברת ביטוח שלי לשלם נזקים לאוטו שלו, מה אם חברת ביטוח תחליט לדרוש ממני את ההחזרים? האם אשור כזה אומר להודות באשמה והוא יכול לתבוע בנוסף בתביעות קטנות אם לא יקבל מחברת ביטוח סכום שדרש אלא רק חלק אחר קיזוז "אשם תורם"? אודה על הסברים מפורטים, מה כדאי לי לעשות. אני יודעת שגם נזקים שלו לא היו עולים על סכום כ-3000ש"ח.

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:06, 17 בפברואר 2015

  אם הוא תובע את הביטוח שלך, הביטוח שלך מלשלם לו את כל הנזקים ותובע ממך רק את ההשתתפות העצמית. אם כבר שילמת השתתפות עצמית על התאונה הזו את לא צריכה לשלם שוב השתתפות עצמית. אבל מה ? - הבעיה היא שבשנה הבאה יקפיצו לך את פרמיית הביטוח בגלל התאונה.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.