נזק לרכב מבור בכביש - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 17:16, 16 בפברואר 2015

  רכבי ניזוק מבור בכביש. הגשתי תביעה לביטוח ובמקביל פניתי לנתיבי ישראל. מנתיבי ישראל ביקשו שאציג, בין היתר, אישור בגין אי תביעת הביטוח. האם כשיש נזק לרכב מבור בכביש ותובעים את חברת הביטוח לא ניתן לתבוע גם את נתיבי ישראל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:09, 17 בפברואר 2015

  ראשית, אני חייב להבהיר מראש שנתיבי ישראל הם לקוחות שלי. אם את עדיין רוצה לשמוע את דעתי, אז דעתי היא שאת לא יכולה לקבל כפל ביטוח. אם תבעת את חברת הביטוח שלך תוכלי לתבוע מנתיבי ישראל את ההשתתפות העצמית ועליית הפרמיה, ואם את רוצה לקבל את הכל מנתיבי ישראל תצטרכי להראות שלא תבעת את הביטוח שלך

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.