נזק למראה חשמלית לרכב - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • ערן

  נשלח ע"יערן 03:28, 1 במרץ 2015

  קיים ביטוח רכב סטדנרטי. הנהג פגע עם רכבו בעמוד וגרם לנזק למראה חשמלית שכנראה שווי ההחלפה 800-1000. האם יש תנאים מיוחדים לנזק כזה לעניין השתתפות עצמית?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:37, 1 במרץ 2015

  אין, למיטב ידיעתי, הוראות מיוחזות לעניין מראה. ההשתתפות העצמית רגלה, מה שיעשה לך את כל עניין הפעלת הביטוח ללא כדאי, שכן ההשתתפות העצמית גבוהה בדרך כלל מגובה הנזק

  תגובה
 • 14:37, 31 במרץ 2015

  שלום רב
  לידיעת השואל.
  במנורה מבטחים קיימת הרחבה בפוליסת המקיף בה ניתן לקנות ביטוח למראות צד בעלות אפסית.
  כמוכן פגיעה בהן במלווה בתביעה לא תיכלל כתביעה לעניין העבר הביטוחי. חדש בשוק!!!

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.