חיוב נסתר בחשבון בנק - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 14:06, 16 במרץ 2015

  בחלוף 15 שנה נתגלה שאבי הקשיש בן 90 מחויב בחשבון הבנק ב 40 שח כל חודש בגין ביטוח בריאות על שמו ,לאחר שאשתו שנפטרה לפני כמה שנים ,כשהמסמכים למשלוח דואר היו רשומים בחברת ביטוח בכתובת : ועד גימלאים של אימי ובמקום אחר מכתובת מגוריו.מה עושים? שהרי לא ממש היינו מודעים.. האם יש תקדים /הנחיות מפקח וכו

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  06:40, 18 במרץ 2015

  מדובר על 500 ש"ח לשנה או 7500 ש"ח ל-15 שנה. אפשר לפנות לביטוח ולדרוש את ההחזר, אם מדובר על ביטוח שלא היהרלוונטי, כי, נניח, המבוטחת כבר נפטרה. אולם, לאור גובה הסכום, אני לא בטוח כמה שווה המאמץ.

  תגובה
 • 09:16, 18 במרץ 2015

  ואם זה תיאורטית רלוונטי(בריאות משהו) אך לא היה כלל ידוע-אז כתובת שגויה לגמרי לא רלוונטי? -עפי תקנות/פסיקה?

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.