ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 22:37, 13 באפריל 2015

  הינני מבוטח בפוליסת ביטוח תאונות אישיות ,נפגעתי בתאונת עבודה והופעלה תקנה 15 במלואה ,חברת הביטוח לא מעונינת לפצות אותי בגין אחוזי הנכות בגין תקנה 15 ,מעבר לאחוזי הנכות הרפואיים . ברצוני לציין כי בג"קט הפוליסה לא מוחרגת תקנה 15 כלל ואף לא מוזכרת באף דף בפוליסה האים לדעתך הם צריכים לפצות אותי בגין סעיף זה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:30, 17 באפריל 2015

  זה תלוי מה כתוב בפוליסה. תקנה 15 נותנת את האפשרות להעניק לך נכות בשיערו גבוה יותר מאחוזי הנכות הרפואיים שלך.
  אם הפוליסה שלך נוקבת בדרך אחרת לקבית הנכות (נניח רופא של הביטוח) הוא יכול שלא להעניק לך אחוזים נוספים. הוא גם יכול לכתוב שהנכות שלך יורת נמוכה.
  אם הפוליסה קובעת שתקבל פיצוי לפי הנכות שנקבעה בביטוח הלאומי, ייתכן שיש לך קייס, אבל הניסוח המדוייק יכול להשפיע על התשובה לכאן או לכאן

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.