הערכת נזק לציוד חשמלי על חשבון המבוטח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • אורית ורברג

  נשלח ע"יאורית ורברג 02:32, 17 במאי 2015

  שלום, האם זה מקובל בענף הביטוח שבמקרה של נזק לרכוש בפוליסת ביטוח דירה - המבוטח הוא זה שצריך לשאת בעלויות חוות דעת על הנזק? נתבקשתי לפנות עצמאית למעבדה בשביל להוציא חוות דעת על נזק שנגרם למוצרים חשמליים שהתקלקלו, ולשלם על חוות הדעת מכיסי ועל חשבון זמני הפרטי, ובלי הבטחה שאקבל פיצוי על שווי המוצרים או על עלות חוות הדעת. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:14, 17 במאי 2015

  לא מקובל. אבל אם את כבר עושה את זה, עמדי על כך שיפצו אותך גם על חוות הדעת הזו

  תגובה
 • 03:36, 18 במאי 2015

  העניין שבפוליסה עצמה לא מופיע דבר וחצי דבר על כך שהמבוטח צריך לשאת בעלויות של שמאות.
  האם זה חוקי לדרוש זאת מאתנו בשלב הזה?
  לצערי לא הבטיחו לנו שנקבל פיצוי על הוצאות שנעשה להערכת הנזק, ונשמע שהתנו את זה בזכאות הכללית לפיצוי. האם זה חוקי?

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.