תביעת ביטוח - פורום ביטוח ותביעות רכוש

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 14:51, 27 במאי 2015

  שלום רב, בחורף האחרון הייתה סופה רצינית שגרמה להתנתקות אריחי קרמיקה במרפסת ביתי. שמאי מטעם חברת הביטוח שהגיע לדירה הבטיח לי שידאג שחברת הביטוח תשלום לי 6,500 ש"ח ועל סמך דבריו התחלתי שיפוץ. מאוחר יותר קיבלתי מכתב שחברת הביטוח דחתה את תביעתי תוף הסתמכותה על דו"ח אותו שמאי, שבו נכתב כי הנזק נגרם עקב רשלנות בהדבקת הקרמיקה. האם יש לי קייס כנגד חברת הביטוח? האם עצם העובדה - שהשמאי הבטיח שידאג שחברת הביטוח תשלם - יכולה לסייע לי בדרך כלשהי?

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  21:45, 27 במאי 2015

  לדעתי יש לך קייס נגד חברת הביטוח. שמאי לא יכול לקבוע כשאין לפניו את אריחי הקרמיקה, שההדבקה היתה רשלנית.

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה 6 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הדין
למידע נוסף

077-2304188 חיוג
הודעה

רובנו פוגשים את חברת הביטוח פעמיים. בפעם הראשונה, כשחברת הביטוח רוצה שנרכוש ממנה פוליסה, היא מחייכת אלינו, מעניקה לנו הטבות וצ'ופרים, ומפזרת הבטחות לרוב.  ממפגש זה, יוצאים רובנו שמחים וזחוחים. הצלחנו לרכוש פוליסה בתנאים מפליגים.

בפעם השניה, כשמגיעה העת לתשלום על פי הפוליסה, בין אם נגנבה לנו המכונית, נשרף לנו הבית, חלינו במחלה קשה או נפצענו, או אז מתגלה לנו חברת ביטוח אחרת לגמרי. הרבה פחות חייכנית, הרבה פחות נדיבה, ובעיקר – קטנונית. כזו שמוצאת אותיות קטנות לרוב, שמטרתן אחת – להוכיח לנו שבעצם רכשנו את הפוליסה הלא מתאימה, וכי האירוע שבגללו אנו מבקשים לקבל את הפיצוי, נופל בדיוק בתוך החריג שלא מחייב אותה לשלם.
בנקודת זמן זו, עוד לפני שנפנה לקבלת ייעוץ משפטי שיעלה לנו הרבה כסף, אנו צריכים עצה טובה שתכוון אותנו, ותיתן לנו כלים להתמודד עם חברת הביטוח, ותבהיר לה שגם אנחנו יודעים לקרוא את האותיות הקטנות, ובעיקר – להראות לה שאנו מכירים גם את החריגים לאותיות הקטנות, שמשום מה תמיד, אבל תמיד, פועלות רק נגדנו. אתם מוזמנים להיכנס לפורום זה, להתייעץ, לשאול, להביע עמדות, להשיב לשאלות של אחרים, להתווכח, לתקן שגיאות של אחרים וללמוד משגיאות שלנו, וביחד נמצה את זכויותינו מול הגוף הענק הזה, במידה הולמת והוגנת.